kõik kategooriad

Uudised

Avaleht> Uudised

L-karnosiini funktsioon

Aeg: 2024-02-18 Tabamused: 9

L-karnosiin, teaduslik nimetus β- Alamüül-L-histidiin on aminohappe β- dipeptiidi tüüp, mis koosneb kahest aminohappest, alaniinist ja L-histidiinist.


Karnosiin (peptiid) on antioksüdant, mille avastas vene keemik Gulevitš koos karnitiiniga. Ühendkuningriigis, Lõuna-Koreas, Venemaal ja teistes riikides läbi viidud uuringud on näidanud, et karnosiinil on tugev antioksüdantne võime ja see on kasulik inimorganismile.


Karnosiin (peptiid) võib kaitsta ajuveresoonte endoteelirakke. Aruannete kohaselt ei ole seni leitud ühtegi peptiidi või valku, mis oleks parem kui karnosiin, millel pole mitte ainult antioksüdantset, vabade radikaalide vastast ja vananemisvastast toimet.


Meditsiinilised rakendused:


Venemaa, USA, Ühendkuningriik ja teised on avaldanud artikleid müosiini kasutamise kohta inimeste katarakti ravis. Praegu on teada, et Saksamaal ja Venemaal on karnosiini kasutatud toidulisandina ja tugevdava ainena; Prantsusmaal ja Austraalias on karnosiini sisaldavaid nahahooldusvahendeid ning on palju teateid karnosiini kasutamise kohta katseloomamudelites aju-, neeru-, südameisheemia ja diabeedi raviks. Jaapanist pärit uudis näitas Western blot meetodi abil, et maohaavandi sümptomitega küüliku loommudeli söötmine tsinki sisaldava müopeptiidiga võib indutseerida geeniekspressiooni mao limaskesta rakkudes ja valkudes, mis on kaitsefaktorid, mis võivad kaitsta rakke erinevate ebasoodsate stiimulite eest. See viitab sellele, et müosiini saab kasutada ravimina maohaavandite raviks.

On tõestatud, et karnosiin (peptiid) kõrvaldab reaktiivsed hapniku liigid (ROS), mis tekivad rasvhapete liigsel oksüdatsioonil rakumembraanides oksüdatiivse stressi ajal α-β Küllastumata aldehüüdid. Lihased ja ajukoed sisaldavad suures kontsentratsioonis karnosiini.Eelmine: Arginiin teie tervisele

Järgmine: L-tsitrulliin on aminohape, millel on palju tervisele ja sportlikule jõudlusele kasulikke omadusi

Kuumad kategooriad

ONLINE